VIDEO/ Bayern Munich 3 gola për kreun e Bundesligës, Leverkusen larg objektivave! Freiburg i fortë në shtëpi

VIDEO/ Bayern Munich 3 gola për kreun e Bundesligës, Leverkusen larg objektivave! Freiburg i fortë në shtëpi

Goli i festuar nga Grifo i Freiburg

Bundesliga gjermane e futbollit mbylli javën e 22-të. Këtë të diel gjithçka nisi në 15:30, me Freiburg dhe Bayer Leverkusen që barazuan 1-1. Në 17:30 Bayern Munich fitoi 3-0 me Union Berlin, me duelin që riktheu sërish në krye të klasifikimit bavarezët.

Në "Europa-Park Stadium", Freiburgu vendas barazoi 1-1 me Bayer Leverkusen për javën e 22-të në Bundesligë. Ndeshja për vendasit u hap në minutën e 29 me golin e Grifo. Miqtë barazuan me Azmoun (67'), që në fund rezultoi edhe një pikë në transfertë për "Aspirinat". Bayer ka vetëm një fitore në pesë ndeshjet e fundit, duke mbajtur vendin e 11 me 28 pikë, shumë larg objektivave sezonalë për një vend të katër ekipet e para. Nga ana tjetër, Freiburg me 41 pikë renditet në vendin e pestë.

Bayern Munich fitoi 3-0 me Union Berlin për javën e 22-të në Bundesligë. Golat e ndeshjes u shënuan në pjesën e parë, me djemtë e Nagelsmann që ndajnë kreun e renditje me Dortmund. Dueli u hap në minutën e 31 me Choupo-Moting, teksa Coman në të 40 dhe Musiala në të 45+1 minutë vendosën shifrat në 3-0. Pas këtij suksesi, bavarezët rimarin kreun e Bundesligës me 46 pikë, aq sa ka edhe Dormtund i vendit të dytë. Union Berlin duket i pafuqishëm kundër gjigantëve të Bayern, me kryeqytetasit që renditen në vendin e tretë me 43 pikë pas një sezoni fantastik.

Bundesliga - java 22 - e diel:

Freiburg 1-1 Bayer Leverkusen (Grifo 29' / Azmoun 67')

17:30 Bayern Munich 3-0 Union Berlin (Choupo-Moting 31', Coman 40', Musiala 45+1)

Renditja:

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 19:23
GOLAT/ Bayern Munich i shënon 3 herë rivalëve të Union, bavarezët barazojnë Dortmundin në krye të Bundesligës

Bayern Munich fitoi 3-0 me Union Berlin për javën e 22-të në Bundesligë. Golat e ndeshjes u shënuan në pjesën e parë, me djemtë e Nagelsmann që ndajnë kreun e renditje me Dortmund. Dueli u hap në minutën e 31 me Choupo-Moting, teksa Coman në të 40 dhe Musiala në të 45+1 minutë vendosën shifrat në 3-0. Pas këtij suksesi, bavarezët rimarin kreun e Bundesligës me 46 pikë, aq sa ka edhe Dormtund i vendit të dytë. Union Berlin duket i pafuqishëm kundër gjigantëve të Bayern, me kryeqytetasit që renditen në vendin e tretë me 43 pikë pas një sezoni fantastik.

Ora 18:30
GOLAT/ Bayer bëhet për 'Aspirina', një fitore në pesë duele! Freiburg marshon në Europë

Në "Europa-Park Stadium", Freiburgu vendas barazoi 1-1 me Bayer Leverkusen për javën e 22-të në Bundesligë. Ndeshja për vendasit u hap në minutën e 29 me golin e Grifo. Miqtë barazuan me Azmoun (67'), që në fund rezultoi edhe një pikë në transfertë për "Aspirinat". Bayer ka vetëm një fitore në pesë ndeshjet e fundit, duke mbajtur vendin e 11 me 28 pikë, shumë larg objektivave sezonalë për një vend të katër ekipet e para. Nga ana tjetër, Freiburg me 41 pikë renditet në vendin e pestë.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Ndarja nga jeta e Giorgio Napolitanos, mesazh ngushëllimi nga Begaj: Shqiptarët do ta kujtojnë gjithmonë për mbështetjen e tij në rrugën drejt BE

Ndarja nga jeta e Giorgio Napolitanos, mesazh ngushëllimi nga Begaj: Shqiptarët do ta kujtojnë gjithmonë për mbështetjen e tij në rrugën drejt BE