VIDEO/ Liverpool i bën 'gjëmën' Manchester City-t, dueli vendoset nga Salah! Klopp ndëshkohet me karton të kuq

Festa e Salah

Liverpool fitoi 1-0 në shtëpi me Manchester City në javën e 11 të Premier League. Një gol me kundërsulm i Salah në minutën e 76 të ndeshjes i dha tri pikë The Reds, që marrin një fitore të vyer pas rezultateve "jo" këtë sezon në kampionat. Ndeshja ka qenë e luftuar, me raste dhe tension në fushë. Në minutën e 86 trajneri Klopp u detyrua të ndiqte sfidën nga tribuna pas kartonit të kuq të akorduar nga kryesori Taylor. Haaland luajti 90 minuta për "Qytetarët", pa mundur t'i ndihmojë. Më këtë fitore, Liverpool shkon në kuotën e 13 pikëve në vendin e tetë, ndërsa City me 23 pikë mban vendin e dytë, katër pikë më pak se Arsenal.

VIDEO/ Arsenal një gol për shkëputjen, Chelsea fiton në transfertë, ngec United! Liverpool mposht City-n dhe i bën nder 'Topçinjve'

×

Meta 'sfidon' Dumanin: Ilir Meta do jetë gjithmonë këtu! Ja ku më keni! Shtëpi, vila... sekuestrojini! SPAK-u tarallaku ta harrojë PL-në