VIDEO/ Londra mbetet e Arsenal, skuadra e Arteta fiton me një gol ndaj Chelsea dhe mban vendin e parë në renditje

Moment nga ndeshja

Në Londër u zhvillua një nga duelet derbi të qytetit, me Chelsea që humbi 0-1 me Arsenal. Ndeshja u vendos nga një gol i Gabriel në pjesën e dytë, me Topçinjtë që thyejnë sërish Blutë në "Stamford Bridge". Sfida ishte e luftuar gjatë gjithë 90 minutave, me Saka që në të 63 minutë asistoi për Gabriel i cili me portën e boshatisur edhe falë gafës së vendasve shënoi golin e vetëm të sfidës. Në fushë për skuadrat respektive ishin edhe Broja me Xhakën. Me 34 pikë Arsenal mban kreun e Premier League, dy më shumë se Manchester City. Chelsea nga ana tjetër mban pozitën e 7 me 21 pikë.

VIDEO/ Londra mbetet e 'Topçinjve', Arsenal fiton me Chelsea dhe kryeson! Manchester United pëson tre gola në transfertë, Liverpool 'leksion' Tottenham-it

Pronat shtetërore mund të shkëmbehen me private, si e vlerësoni ligjin?

×

Gabriel Escobar: Mungesa e mbështetjes së Kosovës për projekt propozimin evropian për Asociacionin, ka pamundësuar lobimin amerikan për proceset integruese të Kosovës