VIDEO/ Lukaku bën heroin dhe mban italianët në lojë, Roma barazon 1-1 me Feyenoordin në Holandë

VIDEO/ Lukaku bën heroin dhe mban italianët në lojë, Roma barazon 1-1 me Feyenoordin në Holandë

Feyenoord 1-1 Roma

Në stadiumin "De Kuip" në Rotterdam, Feyenoord dhe Roma barazuan 1-1 në ndeshjen e parë të fazës së 1/16 me eliminim direkt në Europa League. Përballja në Holandë ishte e luftuar dhe vendosi sërish bashkë dy finalistët e Tiranës në kompeticionin e Conference League të vitit 2022.

Grinta në fushë nuk mungoi, teksa Paixao kaloi në epërsi vendasit e Slot në fundin e pjesës së parë. I harruar në zonën mike, shtatëlarti nuk e pati të vështirë të mposhtet me kokë Svilar. Goli i barazimit për Romën u shënua nga Lukaku në të 67 minutë, po me kokë.

 


Lajmi kryesor:

GOLAT/ Feyenoord dhe Roma barazojnë 1-1, Milani tripletë ndaj Rennes! Galatasaray dhe Sporting fitojnë në Europa League


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Besimtarët ortodoks i japin lamtumirën në Katedralen 'Shën Dhimitri', Mitropolitit të Beratit, Imzot Ignatit

Besimtarët ortodoks i japin lamtumirën në Katedralen 'Shën Dhimitri', Mitropolitit të Beratit, Imzot Ignatit