VIDEO/ Manchester United fiton pas dy ndeshjeve, të kuqtë presion City-t

Festa e Manchester United

Për javën e 22-të në Premier League, Manchester United fitoi 2-1 në shtëpi me Crystal Palace. Në "Old Trafford", vendasit e ten Hag shënuan me Fernandes nga pika e bardhë e penalltisë në minutën e shtatë, teksa dyfishoi Rashford në minutën e 62. Goli i Schlupp në minutën e 76 për miqtë shërbeu sa për statistika. Manchester United me 42 pikë është në vendin e tretë, teksa Palace me 24 pikë mban vendin e 12-të.

VIDEO/ Liverpool katër ndeshje pa fitore, Arsenal e pëson në transfertë! Manchester United bën detyrën, Brighton në Europë

×

GOLAT/ 120 minuta dhe 10 penallti, Real Madrid kalon Man. Cityn dhe gjen Bayern Munich në gjysmëfinalet e Champions! Bavarezët i falen Kimmich duke larguar Arsenalin