VIDEO/ Me flamurin kuqezi dhe këngë për sulmuesin shqiptar, tifozët turq: Të duam Rey Manaj

VIDEO/ Me flamurin kuqezi dhe këngë për sulmuesin shqiptar, tifozët turq: Të duam Rey Manaj

Tifozët turq në mbështetje të Rey Manaj

Rey Manaj ka bërë që shumë tifozë të dashurohen pas lojës së tij. Me 18 gola këtë sezon në elitën e Turqisë me fanellën e Sivasspor, Manaj po kthehet në liderin e ekipit, jo vetëm në fushë.

Në tribuna një grup tifozësh me flamurin kuqezi kanë nisur në kor një këngë në nder të lushnjarit. "Të duam Rey Manaj", këto ishin fjalët e tifozëve, që duhet thënë se kanë punë për të mësuar sesi është ana e duhur e "Shqiponjës" në flamurin shqiptar.

Manaj ia ka dalë të shënojë 14 gola në kampionat, aq sa ka edhe Icardi, ndërsa katër të tjerë i ka shënuar në Kupë. 27-vjeçari është lojtari më në formë i Kombëtares, teksa pret një ftesë nga trajneri Sylvinho për në Euro 2024.

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Ferdinant: 29/02/2024 23:08

    po flamuri me kok poshte nuke besoje rastesi

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

Dua Lipa në kopertinën e 100 njerëzve më me ndikim në botë

Dua Lipa në kopertinën e 100 njerëzve më me ndikim në botë