VIDEO/ Milani s'mban dot avantazhin e dyfishtë, Napoli e barazon 2-2 në 'Maradona'

Lobotka dhe Leao në dyluftim

Napoli dhe Milani barazuan 2-2 për javën e dhjetë në Serie A. Kuqezinjtë e Stefano Piolit ishin në epërsinë e dy golave në transfertë, duke mos mbajtur dot avantazhin. Gjithçka u hap në minutën e 22-të të ndeshjes nga Giroud, me francezin që do shënonte golin e dytë dhe dopietën personale në të 31 minutë. Pjesa e parë u mbyll në avantazhin e miqve, teksa Napoli kishte lënë gjithçka për në fraksionin e dytë. Politano në të 50 minutë bëri çcfarë deshi me mbrojtjen mike dhe e ndali sferën në rrjetë. Vetëm 13 minuta më vonë, Raspadori me një goditje mjeshtërore barazoi rezultatin për 2-2. Në fund ishte Maignan që i hoqi fitoren Napolit, pasi ndali goditjen me të majtë të Kvaratschelia. Kësisoj dy skuadrat ndajnë pikët, me Milanin që gjendet në vendin e tretë me 22 të tilla. Nga ana tjetër, Napoli me 18 pikë është në vendin e katërt.

GOLAT/ Kristjan Asllani regjisor, Interi mposht 1-0 Romën dhe merr kreun e Serie A! Napoli dhe Milan ndahen 2-2 mes emocioneve

×

Veliaj: Marrëdhënia me SPAK-un pro-aktive, në ditët në vijim do të dorëzoj vetë dosjen me informacione për të gjitha çështjet