VIDEO/ Momente nervozizmi, Cristiano Ronaldo përplaset fizikisht me kundërshtarin

VIDEO/ Momente nervozizmi, Cristiano Ronaldo përplaset fizikisht me kundërshtarin

Cristiano Ronaldo

Al Fateh dhe Al Nassr barazuan 2-2 në raundin e 15-të në ligën elitare të Arabisë Saudite. Te miqtë në fushë luajti edhe Cristiano Ronaldo, që shënoi golin e barazimit nga pika e bardhë e penalltisë në minutën e 90+3.

Sfida ka qenë nervoze për portugezin, që u përplas fizikisht me një kundërshtar gjatë ndeshjes. Al Fetah ishte në avantazh deri në sekondat e fundit, me futbollistët vendas që kërkuan të vononin lojën.

Në një moment Ronaldo ka kërkuar që ndeshja të niste me shpejtësi, duke u përplasur fizikisht me kundërshtarin që ishte në tokë. Duket se CR7 nuk po gjen formën edhe në Arabinë Saudite, me Al Nassr që ka humbur kreun e klasifikimit.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kualifikueset e Euro 2024, kush e fiton ndeshjen Poloni-Shqipëri?×

Lajmi i fundit

Të shtënat me armë te Top Channel, Report Tv siguron foton e mjetit të djegur të autorëve! Brenda kishte kallashin

Të shtënat me armë te Top Channel, Report Tv siguron foton e mjetit të djegur të autorëve! Brenda kishte kallashin