POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Video/ Momenti kur raketa e nëndetëses amerikane del nga deti dhe niset drejt objektivit sirian

Momenti kur raketa e nendeteses del nga uji

Kanali zyrtar YouTube AirSource Military ka publikuar një video ku duket momenti kur nëndetësja amerikane John Ëarner (SSN 765) lëshon një raketë drejt një objektivi në Siri.

Raketa del papritmas nga ujërat e Detit Mesdhe dhe më pas ngjitet ne qiell., duke lënë një gjurmë mjaft të dukshme falë videos të regjistruar përmes rrezeve infra të kuqe.

Sulmi ka të bëjë me fushstën  ushtarake të ditës së premte kundër regjimit të Bashar al-Assadit, si kundërpërgjigje ndaj sulmit me armë kimike që vrau brutalisht 75 civilë.

Komento