VIDEO/ Monaco befasohet në shtëpi, Nice i shënon 3 gola në Principatë

Festa e Nice

Për javën e 25-të në Ligue I në Francë, Monaco humbi 0-3 me Nice në Principatë. Në stadiumin "Luigji i II" ishin miqtë ata që dolën me tri pikë për po kaq gola në një ndeshje të dominuar nga djemtë e Didier Digard. Të tre golat e ndeshjes u shënuan në pjesën e parë, me Monacon që u befasua nga Moffi qysh në minutën e tetë. Sërish Moffi në të 26 shënoi dopietë personale, teksa në minutën e 43 kishte vend edhe për Thuram. Pas suksesit, Nice me 41 pikë mban vendin e shtatë, vetëm pesë pikë më pak se zona evropiane. Monaco me 50 pikë renditet në vendin e tretë.

VIDEO/ PSG fiton duelin direkt me Marseille dhe vendos 'diktat' në Francë! Rashani shpëton Clermont nga humbja, turpërohet Monaco

A respektohen të drejtat e punëtorëve në Shqipëri?

×

'Frontline'/ Lita: Influencër të lidhur me Metën e Kryemadhin janë kontrolluar nga BKH! S’justifikojnë shtëpinë! Bregu: Dosja CEZ-DIA e mbyllur