VIDEO/ Mori ryshfet kundrejt favoreve, momenti kur oficeri i krimeve arrestohet në flagrancë, tentoi të arratiset

Kastriot Palushi,  oficer krimesh në Komisariatin nr. 4 në Tiranë ka tentuar të largohet kur i janë vënë prangat ditën e sotme.

Agjentët e Agjencisë së Mbikëqyrjes Policore e shtrinë në tokë Palushin dhe e prangosin, për t'u shoqëruar më pas në rajon. 

Burime për Report Tv, bëjnë me dije se ai ka dashur të arratiset por pa sukses.

Palushi akuzohet për veprat penale "shpërdorim detyre" dhe "korrupsion pasiv", pasi  dyshohet se i ka kërkuar një qytetari 50 mijë lekë për ta lehtësuar këtë të fundit nga një kallëzim ndaj tij.


Lajmi kryesor:

Tiranë/ I kërkoi një qytetari 50 mijë lekë për ta lehtësuar nga kallëzimi, arrestohet oficeri i krimeve të Komisariatit nr.4 (EMRI+FOTO)


K.M/S.G/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

'Tipologji e re e turizmit në Shqipëri', eksperti: Vijnë shumë të rinj! Jo për plazhe por për ture, Gjirokastra nga më të preferuarit

'Tipologji e re e turizmit në Shqipëri', eksperti: Vijnë shumë të rinj! Jo për plazhe por për ture, Gjirokastra nga më të preferuarit