VIDEO/ Myrto Uzuni 'driblon' portierin dhe shënon në La Liga, VAR-i 'i ngrin' festën sulmuesit kuqezi

Myrto Uzuni

Te pikët në javën e 23-të të elitës spanjolle të futbollit doli edhe Granada, që në shtëpi barazoi 1-1 me Las Palmas. Vendasit shënuan të parët me Mendez në të 43 minutë, para se Pejino të barazonte. Myrto Uzuni u fut në pjesën e dytë për Granadën dhe në minutën e 73 shënoi gol, por puna e beratasit u zhvlerësua nga arbitri dhe VAR, që anuluan gjithçka për pozicion jashtë loje.

GOLAT/ Barcelona merr tri pikë në udhëtim, Valencia fiton 2-1 ndaj Almerias! Granada dhe Las Palmas ndajnë pikët, Uzunit i anulohet goli

A respektohen të drejtat e punëtorëve në Shqipëri?