VIDEO/ Napoli 'fluturon' me Kvarën, fiton 1-3 me Veronën në udhëtim! Ultrasit shkaktojnë kaos

Kvaratskhelia pas golit të parë

Në stadiumin "Marc'Antonio Bentegodi", Verona vendase humbi 1-3 me Napolin për javën e nëntë. Dueli nisi më herët jashtë fushe, me tifozët miq që shkaktuan kaos dhe u përplasën me policinë para ndeshjes. Sa i takon fushës së gjelbërt, gjithçka nisi në minutën e 27-të me Politanon, që kaloi djemtë e Garcias në epërsi. Më pas Kvaratskhelia në minutën e 43 dërgoi ndeshjen në 0-2. Sërish gjeorgjiani në minutën e 55-të shënoi për 0-3, teksa goli i Lazovic për vendasit në të 60 shërbeu sa për statistika. Tanimë me këtë sukses Napoli shkon në kuotën e 17 pikëve për vendin e pestë, ndërsa Verona me tetë pikë mban vendin e 16-të.

GOLAT/ Interi tre gola për kreun, Napoli fiton edhe pa Osimhen! Lazio mposht Sassuolon

A besoni se do realizohet vota e diasporës për zgjedhjet e ardhshme?