VIDEO/ Napoli poker në kampionat, skuadra e Spallettit 'vret' Serie A

VIDEO/ Napoli poker në kampionat, skuadra e Spallettit 'vret' Serie A

Kvaratskhelia pas golit

Në stadiumin Olimpik të Torinos, vendasit humbën 0-4 me Napolin. Të besuarit e Spalletti nuk e vendosën asnjëherë në diskutim fitoren, duke kaluar në avantazh qysh në minutën e nëntë me Osimhen. Në të 35' mendoi Kvaratskhelia që nga 11 metra nuk gaboi përballë Savic. Në pjesën e dytë dhe konkretisht në të 51 minutë, Osimhen me dopietë shënoi për 3-0, teksa Ndombele në të 68 shënoi për 0-4. Me 71 pikë Napoli prin renditjen e Serie A, 21 pikë më shumë se Interi ndjekës. Torino me 37 pikë qëndron në vendin e 11-të.


Lajmi kryesor:

GOLAT/ Interi nuk ia del në shtëpi, Juventusi e mund në Milano! Lazio mposht Romën në derbi, Napoli 'prek' trofeun në Serie A


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Arrestohet Dako, Po i përmbush SPAK pritshmëritë në luftën ndaj korrupsionit?×

Lajmi i fundit

Situata në veri të Kosovës, Begaj: Sjell pasoja për rajonin, tensioni erdhi nga ushtrimi i dhunës! Autoritetet të kenë durim dhe të koordinohen me partnerët strategjikë

Situata në veri të Kosovës, Begaj: Sjell pasoja për rajonin, tensioni erdhi nga ushtrimi i dhunës! Autoritetet të kenë durim dhe të koordinohen me partnerët strategjikë