VIDEO/ Napolit s'i bën 'derman' as Mazzarri, Interi fiton 0-3 dhe rimerr kreun e Serie A

Goli i Barella-s

Kryendeshja e javës së 14-të në Serie A ka folur për zikaltërit e Simone Inzaghit. Interi ia doli të merrte tri pikë në udhëtim, teksa mundi 0-3 kampionët në fuqi të Italisë, Napolin. Në "Diego Maradona" ishin miqtë ata që dominuan sfidën. Goli i parë u shënua nga Thuram pas vetëm 13 minutave, me VAR-in që e anulloi për pozicion jashtë loje. Gjithsesi Inter kontrolloi gjithçka dhe duhej një perlë e Calhanoglu nga jashtë zone në të 44 minutë që zikaltërit të shkonin në dhomat e zhveshjes me një gol avantazh. Edhe fraksioni i dytë foli për Interin, që shënoi dy herë me Barella në minutën e 62 dhe Thuram në të 85 minutë. Në këtë duel nuk pati hapësira për Asllanin, me shqiptarin që u la në stol nga Inzaghi. Kështu, Interi me 35 pikë rimerr kreun e renditjes, duke lënë Juventusin në vendin e dytë me 33 të tilla. Napoli me 24 pikë pozicionohet në vendin e pestë.

GOLAT/ Interi 'likuidon' Napolin me tre gola dhe rimerr kreun e Serie A! Roma përmbys 1-2 Sassuolon, Ramadani 'zverdhet' kundër Bolognas