VIDEO/ Ndodh në Champions League, arbitri mbyll ndeshjen pas 95 minutash dhe dërgon lojtarët në dhomat e zhveshjes! VAR ndërhyn dhe akordon penallti, fati nuk është me Atl. Madrid

Arbitri Clement Turpin

Atletico Madrid barazoi dje 2-2 me Bayer Leverkusen në raundin e pestë në grupet e Champions League. Me pesë pikë në grupin B, skuadra e Simeone nuk ka mundur të kalojë në fazën me eleminim direkt duke u renditur në vendin e tretë.

Në këtë duel fatin e kualifikimit e kishte në dorë Carasco, i cili gaboi nga 11 metra largësi në minutën e 98 të ndeshjes. Goditja e sulmuesit u prit nga gardiani Hradecky, për të mbajtur në lojë gjermanët që duan Europa League.

Në fundin e ndeshjes ka ndodhur edhe një fenomen që nuk haset shpesh. Pas goditjes së këndit nga Atletico Madrid, kryesori francez Clement Turpin fërshëlleu tre herë për mbylljen e sfidës, duke dërguar skuadrat në dhomat e zhveshjes.

Në këtë moment ndërhyn VAR, për prekje me dorë në zonë. Pas konsultimit me teknologjinë, Turpin akordon penallti edhe pse ndeshjen e kishte mbyllur. Në një event të tillë teknologjia u bë shtysë për të rinisur një ndeshje që ishte mbyllur nga arbitri.

×

Media amerikane: Raketat e lëshuara nga Izraeli kundër Iranit kanë teknologji për t'iu shmangur radarëve