VIDEO/ Neymar shkëlqen në mungesë të Messit, PSG fiton me vështirësi në transfertë dhe 'vret' Ligue I

Neymar pas golit

PSG fitoi këtë të diel 1-2 me Lorient në transfertë për javën e 14 në Ligue I. Skuadra e Galtier nuk e pati të lehtë në 90 minuta, teksa goli i fitores u shënua vetëm nëntë minuta nga fundi i sfidës.

Ndeshja u hap me golin e Neymar pas vetëm nëntë minutash lojë. PSG kontrolloi pjesën e parë, ndësra shtatë minuta me nisjen e pjesës së dytë vendasit barazuan me Moffi. Ndërrimet te PSG bënë që kampionët në fuqi të Francës të reagonin dhe në të 81 minutë të gjenin golin me vlerën e tri pikëve. Pas asistit të Neymar, Pereira tundi rrjetën. Me 38 pikë PSG mban vendin e parë në renditje, pesë më shumë se Lens që po bën një sezon fantastik. Lorient mbetet në vendin e katërt me 27 pikë.

VIDEO/ PSG fiton edhe pa Messin, Monaco tri pikë në transfertë! Marseille i falet një goli për të mposhtur Lyonin

A po jep rezultate lufta e SPAK ndaj grupeve kriminale?