VIDEO/ Një gol në transfertë për tri pikë, Manchester United prek zonën Champions! Rashford në histori

VIDEO/ Një gol në transfertë për tri pikë, Manchester United prek zonën Champions! Rashford në histori

Marcus Rashford

Manchester United fitoi 0-1 me Wolves për javën e 18-të në Premier League. "Djajtë e Kuq" iu falën golit të Marcus Rashford në minutën e 76 të ndeshjes, duke marrë fitoren e dytë në pak ditë. Pas triumfit me Nottimgham, tanimë skuadra e ten Hag konsolidon vendin e katërt në kampionat.

Përballja në "Molineux Stadium" nuk ishte e lehtë për United, me trajnerin që në fillim të pjesës së dytë futi në fushë njeriun gol. Marcus Rashford nuk zhgënjeu as këtë herë, teksa në minutën e 76 dërgoi topin në rrjetë pas asistit të Fernandes. Rashford shkon në kuotën e 104 golave në Premier League me United, duke u bërë lojtari aktual me më shumë gola për Manchester.

Me këtë fitore, "Djajtë" shkojnë në vendin e katërt me 32 pikë, teksa Wolves vijojnë të mbeten në krizë teksa kanë 13 pikë për vendin e 18-të.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Kroacisë sfida e dytë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Kryeministri holandez Mark Rutte pritet të jetë kreu i ardhshëm të NATO-s, Hungaria dhe Sllovakia heqin veton ndaj tij

Kryeministri holandez Mark Rutte pritet të jetë kreu i ardhshëm të NATO-s, Hungaria dhe Sllovakia heqin veton ndaj tij