VIDEO/ Odise Roshi gol dhe asist në Turqi

VIDEO/ Odise Roshi gol dhe asist në Turqi

Odise Roshi

Odise Roshi ka shënuar gol dhe ka asistuar në Ligën e Parë të Turqisë. Skuadra e tij, Sakaryasor fitoi 2-0 kundër Boluspor, duel ky që vlente për raundin e 29-të.

Në minutën e tretë Odise Roshi asistoi për Del Valle, me vendasit që gjetën epërsinë. Më pas "Raketa" kuqezi tundi rrjetën në të 43 minutë për të "vulosur" tri pikët e të tijve.

Për të qenë protagonist absolut, 32-vjeçari u ndëshkua me karton të verdhë në pjesën e dytë. Fieraku këtë sezon ka shënuar pesë gola me ekipin e tij, ndërsa ka asistuar në tre raste.

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet miratuar rezoluta anti-korrupsion e propozuar nga PS?×

Lajmi i fundit

Tirana përfshihet nga reshje të dendura breshëri

Tirana përfshihet nga reshje të dendura breshëri