VIDEO/ ‘Oooo me 160 e ke këtë zotëri’! Policia ndalon emigrantin nga Anglia

160 dhe 164 km/orë, janë disa nga shpejtësitë që lëvizin të rinjtë me makina në autostradën Tiranë-Durrës. Policia Rrugore e cila ishte e vendosur me radarë në këtë aks, u ka pezulluar patentat drejtuesve të makinave

Polici: Oooo me 160 e ke këtë zotëri

Polici: Me targa angleze, kaloje për komision

Polici: Emigrantët vijnë dhe ecin me 160 km/orë këtu, ç'farë ti bëjmë...

Polici: Vazhdo procedurën për komision

Makina e dy të rinjve emigrant të ardhur nga Anglia e ka kaluar shpejtësinë e lejuar me 70 km/orë në autostradën Tiranë-Durrës. Ndërkohë gjatë të shtunës Policia ka vijuar kontrollet edhe për shoferët e dehur. 7 shoferët të dehur, të cilët kishin konsumuar alkool më shumë se 0.50 mg/litër janë arrestuar mbrëmjen e djeshme, ndërkohë që 6 drejtuesve të tjerë u është pezulluar leja e drejtimit.

Drejtues mjetesh duke drejtuar mjetet ne gjendje te dehur e te tjerë nen efektin e alkoolit, ku fotot e dragerave s’kanë nevojë për koment. Alkooli në timon vret jetën, përdor mjetet e transportit publik në rast se ke konsumuar alkool dhe je drejtues mjeti, mos drejto mjetin ne gjendje te dehur.

Policia Rrugore

//Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Turizmi/A jeni të kënaqur me shërbimet dhe çmimet që gjeni në zonat turistike?

Komento

Komente

  • Ligji: 03/06/2018 11:22

    Ore po' për ca i kanë nevojë 3 blloqe gjobash ato apo 2 si dikiarijnë

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

‘Tokio 2020’, eleminohet në raundin e parë xhudisti shqiptar, dëmtohet gjatë ndeshjes me kundërshtarin