VIDEO/ Partizani fiton 0-1 në Kukës për Kupën e Shqipërisë, dëmtohet Skuka! Devolli debuton me humbje

Partizani feston golin e Taipit

Në stadiumin e Kukësit, vendasit humbën 0-1 me Partizanin. Ndeshja e parë çerekfinale në Kupën e Shqiperisë foli për "Demat", që ia bënë të hidhur debutimin në stolin e verilindorëve Bledar Devollit. Në 20 minutat e para të duelit, Partizani mori një goditje të madhe pas dëmtimit të Skukës dhe zëvendësimit të tij me Alfred Mensah. Goli i vetëm i përballjes u shënua nga një ish si Gjelbrim Taipi në të 43 minutë, me një aksion të rrjedhshëm. Kështu, të kuqtë e Orges Shehit marrin rezultat pozitiv në ndeshjen e parë dhe në 5 mars presin verilindorët në Tiranë me fitore, edhe pse minimale.

Kupa e Shqipërisë/ Fagu debuton me barazim, Teuta 0-0 Tirana! Partizani fiton 0-1 në Kukës (VIDEO)

1 maji, a respektohen të drejtat e punëtorëve në Shqipëri?