VIDEO/ Pas Luizit, edhe Olta Gixhari ‘zhgënjen’ Foltoren, mbështet publikisht Veliajn

Pas Luizit, edhe Olta Gixhari e cila u bë e famshme brenda shtëpisë së Big Brother VIP, ka dalë hapur në mbështetje të Erion Veliajt. Përmes  një videomesazhi, Olta Gixhari deklaron se më 14 maj do të votojë për kryebashkiakun Veliaj.

Pak vite më parë Olta shprehte publikisht simpatinë për Berishën. Por tashmë, edhe Olta sikurse shumë artistë dhe personazhe të njohur të jetës publike janë zhgënjyer nga Foltorja, duke shprehur në këto zgjedhje mbështetje të plotë për kryebashkiakun Veliaj.

Ndërkohë, Veliaj ka falenderuar Olta Gixharin dhe e siguron se Tirana do të ecë vetëm përpara.

“Tirana siç është, jo siç ishte! Faleminderit Olta Gixhari për përgjigjet e drejta! Tirana do ecë #VetëmPërpara”, thekson Veliaj.

Videomesazhi:

Olta, me Oltën apo me Luizin?

Olta: Qesh

Po pse dole mi, pse dole nga Big-u?

Olta: Ecim përpara!

Po ti do ikësh apo do rrish?

Olta: Këtu, këtu më keni.

Tirana siç ishte apo siç është?

Olta: Siç është, siç është.

Sheshi, siç ishte apo siç është?

Olta: Shesh pra, jo përshesh.

Me korsi biçikletash apo pa korsi biçikletash?

Olta: Gjithsecili në korsinë e vet.

Me pemë apo pa pemë?

Olta: Unë po shkoj të mbjell timen.

Hej, me Lalin apo me ndonjë tjetër?

Olta: Me Lalin pra, me fitoren.

K.T./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Boss: 12/05/2023 22:04

  Ja fansat e dështimit total në bbv dhe si aktore por fansat e ksaj Oltës janë të dështuar në jetë dhe shajnë luizin pa lidhje në spitalin psikiatrik ku janë duke u rehabilituar dhe nuk kuptoj si kanë telefon aty brënda por me mik bëhesh vip dhe ju me telefon ne qsut

  Përgjigju
 • e drejta: 10/05/2023 10:35

  BRAVA OLTA..E TREGOVE EDHE NJE HERE QE JE GRUA E ZGJUAR

  Përgjigju
  • Boss: 12/05/2023 22:02

   Ja cfarë bëjnë njërëzit për lek

  • Sara: 11/05/2023 10:05

   Shum e zgenjyer nga Olta si nje fanse e saj te "blihej" edhe ajo nuk e mendoja te mbeshtes nje mashtrues si Lali Leku i grades zh qe e ka ber tiranen si do vete

 • Sondazhi i ditës:

  Vrasja e policit, a rrezikon të përshkallëzohet konflikti Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

Kryediplomatja gjermane: Serbia të bëjë thirrje për heqje dorë nga dhuna

Kryediplomatja gjermane: Serbia të bëjë thirrje për heqje dorë nga dhuna