VIDEO/ 'Përbindëshi' Haaland, Manchester City fiton 1-0 ndaj Brentford dhe shkon -1 nga Liverpooli kryesues

VIDEO/ 'Përbindëshi' Haaland, Manchester City fiton 1-0 ndaj Brentford dhe shkon -1 nga Liverpooli kryesues

Festa e Manchester City

Manchester City fitoi 1-0 ndaj Brentford për javën e 18-të në Premier League, duel ky i prapambetur në Angli. Pas barazimit 1-1 me Chelsean në fundjavë, "Qytetarët" kthehen te tri pikët dhe shkojnë -1 pikë nga kryesuesit e Liverpool.

Ndeshja në "Etihad" ishte e luftuar që në minutat e para, teksa për miqtë Thomas Strakosha ishte sërish në stol. Sfida u vendos në minutën e 71-të nga Haaland, kjo pas pasimit final të Alvarez.

Një aksion i Brentford u thye dhe në vijimin e tij ishte Man. City që gjeti golin me Haaland (22 gola sezonalë) në kundërsulm, që pas rikthimit nga dëmtimi po bën që djemtë e Guardiolës të jenë konkurrues.

Me 56 pikë pas javës së 25-të, City mban vendin e dytë në PL, një pikë pas Liverpoolit kryesues.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

Shefi i ushtrisë izraelite thotë se Izraeli do t’i përgjigjet sulmit të Iranit

Shefi i ushtrisë izraelite thotë se Izraeli do t’i përgjigjet sulmit të Iranit