VIDEO/ Pezullohet ndeshja e Premier League, kapiteni i Luton shembet në fushë për herë të dytë gjatë vitit! Pëson atak kardiak

VIDEO/ Pezullohet ndeshja e Premier League, kapiteni i Luton shembet në fushë për herë të dytë gjatë vitit! Pëson atak kardiak

Ndihma për Tom Lockyer

Bournemouth - Luton (1-1) është pezulluar pas 59 minutash, pasi Tom Lockyer u rrëzua në fushë për herë të dytë këtë vit duke pësuar atak kardiak. Kapiteni i Luton pësoi një panik për shëndetin gjatë finales së play-off-it të Championship në maj të këtij viti dhe u desh të largohej me barelë në Wembley.

Historia u përsërit në mënyrë shqetësuese në stadiumin Vitality këtë të shtunë (16 dhjetor) pasdite gjatë sfidës së Premier League.

Lockyer u rrëzua në pjesën e dytë të ndeshjes Premier League ndaj Bournemouth i pashqetësuar. Trajneri i tij, Rob Eduards vrapoi në fushë duke larguar lojarët, ndërsa mjekët nxituan në vendngjarje. Gjyqtari Simon Hooper i ktheu të dyja skuadrat në dhomat e zhveshjes ndërsa Lockyer merrte trajtim.

Pas disa minutash, ai u dërgua jashtë nga fusha për ndihmë më të specializuar. Ndërkohë Luton ka reaguar dhe ka thënë se kapiteni i tyre është i vetëdijshëm dhe i ndërgjegjshëm, duke e ka kaluar rrezikun. Sipas raportimeve të fundit ai luante me pajisje në zemër pas një ndërhyrje disa muaj më parë dhe kjo i shpëtoi jetën.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Barazimi me Kroacinë, mendoni se Kombëtarja kalon grupet e Euro 2024×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Skoci-Zvicër 1-1, helvetët shohin përpara në fazën 1/16 me supergolin e Xherdan Shaqirit

Euro 2024/ Skoci-Zvicër 1-1, helvetët shohin përpara në fazën 1/16 me supergolin e Xherdan Shaqirit