VIDEO/ Po tani kush e ka radhën pas Kardhiq-Delvinë?! Rama: Gati Bypass-i i Vlorës dhe nis puna për “Korridorin Blu”

 

Edhe 2 projekte të tjera të rëndësishme infrastrukturore ka përmenduar Kryeministri Edi Rama nga teksa ka inspektuar aksin më të ri në vend, Kardhiq-Delvinë.

Rama ka thënë se më datë 7 korrik do të hapet plotësisht edhe Bypass-i i Vlorës. Ai gjithashtu theksoi se do të nisë puna për “Korridorin Blu” që nis nga Murriqani dhe përfundon në Fier.

“Tani mbaroj kjo tjetra është Llogaraja dhe do hapim Bypassin e Vlorës. Bypassi i Vlorës hapet në datën 7 dhe pastaj fillon “Korridori Blu”, me të gjitha lotet – Murriqan, Milot, Balldren, Thumanë, Kashar, Rrrogozhinë, Lekaj, Fier”, tha Rama.


Lajmi kryesor:

Hapet përfundimisht tuneli i Skërficës, Tiranë-Sarandë 45 minuta më shpejt! Më 7 korrik hapet Bypass-i i Vlorës


K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Gërdeci dhe privatizimi i ish-kompleksit Partizani nën hetim, a besoni se SPAK do të bëjë drejtësi?×

Lajmi i fundit

3 këngëtare italiane në Vlorë, performojnë hitet e viteve ’90! Rrëfejnë emocionet e udhëtimit: U mahnitëm nga mikpritja

3 këngëtare italiane në Vlorë, performojnë hitet e viteve ’90! Rrëfejnë emocionet e udhëtimit: U mahnitëm nga mikpritja