VIDEO/ Poker nga Manchester City, Haaland nuk ndalet ndaj 'Shenjtorëve', Broja shënon në fitoren e Chelsea

Premier League zhvilloi katër nga ndeshjet e javës së 10. Me fillim nga 16:00, skuadrat pretendente kanë bërë detyrën ndërsa çuditi Leicester që u mposht 2-1 në transfertë. Chelsea ia doli në Londër të merrte fitore 3-0 me Wolves, me golin e tretë që u shënua nga Broja.

Armando mori topin në minutën e 90 duke bërë disa driblime, për t'ia dërguar topin portierit Jose pas krahëve. Më herët për Blutë shënuar Havertz dhe Pulisic. Në sfidën tjetër, Newcastle fitoi 5-1 me Brendford, ndërsa Manchester City fitoi 4-0 me Southampton. Golat për "Qytetarët" u shënuan nga Cancelo, Foden, Mahrez dhe nga i zakonshmi Haaland. Norvegjezi shkon kështu në kuotën e 15 golave në Premier League. Pas katër ndeshjeve, City kryeson me 23 pikë, ndërsa Arsenal me dy pikë dhe një ndeshje më pak ndjek në vendin e dytë. Në zonën evropiane Tottenham, Chelsea dhe Newcastle.

Rezultatet:

VIDEO:

S.DH/LR/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

BE: Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për targat nuk ka afate kohore

BE: Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për targat nuk ka afate kohore