VIDEO/ Policia italiane 'njeh' Shqipërinë etnike, publikon hartën e trojeve shqiptare nën flamurin kuqezi

Guardia di Finanza italiane njoftoi sot se ka kryer një megaoperacion gjatë ditës së sotme dhe ka arrestuar 16 persona për trafik dhe shpërndarje të lëndëve narkotike. Mes të arrestuarve janë edhe 4 shqiptarë, të cilët dërgonin drogën nga Shqipëria në Itali, e cila më pas shpërndahej në qytetet e vendit si edhe në Maltë.

Në një video sqaruese të operacionit dhe e publikuar në në faqen e Guardia di Finanzas është shfaqur edhe harta e Shqipërisë, me trojet e saj etnike, e mbuluar nga flamuri kuqezi.

Harta e Shqipërisë e shfaqur nga Guardia di Finanza paraqet Kosovën, trojet shqiptare në Mal të Zi dhe Maqedoninë e Veriut si edhe Çamërinë në një të vetme. Duke se bluve të Italisë i ka shpëtuar si gafë një detaj i tillë.


Lajmi kryesor:

Itali/ 'Mbushën' Siçilinë e Maltën me kanabis shqiptar, goditet grupi kriminal në Itali, 15 të arrestuar, mes tyre 4 shqiptarë! Sekuestrohen 430 kg drogë


K.T./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që Basha e Berisha të garojnë me kandidatë të përbashkët në zgjedhjet e pjesshme vendore?×

Lajmi i fundit

John

Tensionet në Ukrainë, NATO: Situatën ta zgjidhim me dialog! Nëse forcat ruse nuk largohen nga kufiri, 5000 trupat tanë janë në gatishmëri