VIDEO/ Premier League luan ndeshjet e prapambetura, Liverpool dhe Arsenal bëjnë detyrën

Festa e Arsenal

Premier League në Angli ka zhvilluar këtë të mërkurë dy ndeshjet e prapambetura për javën e 7-të. Arsenali fitoi 4-0 me Evertonin, teksa Liverpool mori tri pikë në shtëpi duke mundur 2-0 Wolves.

Në "Emirates", Arsenali fitoi 4-0 me Evertonin për ndeshjen e prapambetur të javës së 7-të në Premier League. Ndeshja u zhbllokua në minutën e 40-të nga Saka, ndërsa Martinelli në minutat 45+1 dhe 80 shënoi dopietë. Odegard në të 71 minutë shënoi golin tjetër. Me 60 pikë pas 25 javëve, Arsenali mban vendin e parë në Premier League. Everton me 21 pikë mban vendin e 18-të.

Në "Anfield Road", Liverpool fitoi 2-0 me Wolves në Premier League. Ndeshja e prapambetur për javën e 7-të në kampionat foli për vendasit e Klopp, që shënuan dy gola në pjesën e dytë. Van Dijk në minutën e 73 dhe Salah në të 77 minutë vendosën ndeshjen. Liverpool me 39 pikë pas 24 javëve mban vendin e gjashtë, ndërsa Wolves me 24 pikë renditet në vendin e 15-të.

VIDEO/ Arsenal 'poker' në Londër, Evertoni  'zhytet' në fundin e Premier League

Ilir Meta sulmon kreun e SPAK, si e vlerësoni?

×

Conference League/ Dramë në 120 minuta dhe penallti, Fiorentina dhe Aston Villa kalojnë në gjysmëfinale