VIDEO/ Premier League luan ndeshjet e prapambetura, Liverpool dhe Arsenal bëjnë detyrën

VIDEO/ Premier League luan ndeshjet e prapambetura, Liverpool dhe Arsenal bëjnë detyrën

Festa e Arsenal

Premier League në Angli ka zhvilluar këtë të mërkurë dy ndeshjet e prapambetura për javën e 7-të. Arsenali fitoi 4-0 me Evertonin, teksa Liverpool mori tri pikë në shtëpi duke mundur 2-0 Wolves.

Në "Emirates", Arsenali fitoi 4-0 me Evertonin për ndeshjen e prapambetur të javës së 7-të në Premier League. Ndeshja u zhbllokua në minutën e 40-të nga Saka, ndërsa Martinelli në minutat 45+1 dhe 80 shënoi dopietë. Odegard në të 71 minutë shënoi golin tjetër. Me 60 pikë pas 25 javëve, Arsenali mban vendin e parë në Premier League. Everton me 21 pikë mban vendin e 18-të.

Në "Anfield Road", Liverpool fitoi 2-0 me Wolves në Premier League. Ndeshja e prapambetur për javën e 7-të në kampionat foli për vendasit e Klopp, që shënuan dy gola në pjesën e dytë. Van Dijk në minutën e 73 dhe Salah në të 77 minutë vendosën ndeshjen. Liverpool me 39 pikë pas 24 javëve mban vendin e gjashtë, ndërsa Wolves me 24 pikë renditet në vendin e 15-të.

Premier League - Ndeshjet e prapambetura:

Arsenal 4-0 Everton

Liverpool 2-0 Wolves

Renditja:

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 22:54
GOLAT/ Tri pikë me vuajtje, Liverpool bën detyrën në shtëpi

Në "Anfield Road", Liverpool fitoi 2-0 me Wolves në Premier League. Ndeshja e prapambetur për javën e 7-të në kampionat foli për vendasit e Klopp, që shënuan dy gola në pjesën e dytë. Van Dijk në minutën e 73 dhe Salah në të 77 minutë vendosën ndeshjen. Liverpool me 39 pikë pas 24 javëve mban vendin e gjashtë, ndërsa Wolves me 24 pikë renditet në vendin e 15-të.

Ora 22:49
VIDEO/ Arsenal 'poker' në Londër, Evertoni  'zhytet' në fundin e Premier League

Në "Emirates", Arsenali fitoi 4-0 me Evertonin për ndeshjen e prapambetur të javës së 7-të në Premier League. Ndeshja u zhbllokua në minutën e 40-të nga Saka, ndërsa Martinelli në minutat 45+1 dhe 80 shënoi dopietë. Odegard në të 71 minutë shënoi golin tjetër. Me 60 pikë pas 25 javëve, Arsenali mban vendin e parë në Premier League. Everton me 21 pikë mban vendin e 18-të.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Arrestohet Dako, Po i përmbush SPAK pritshmëritë në luftën ndaj korrupsionit?×

Lajmi i fundit

 Washington Post: SHBA kishte informacione mbi planet e ukrainasve për të sulmuar gazsjellësin ‘Nord Stream’

Washington Post: SHBA kishte informacione mbi planet e ukrainasve për të sulmuar gazsjellësin ‘Nord Stream’