VIDEO/ Real Madrid në 'top formë', fiton 1-2 me Bragën në Champions

Real Madrid

Real Madrid fitoi 1-2 me Bragën në Portugali. Ndeshja e grupit C vlente për raundin e tretë, me "Galaktikët" që shkojnë në kuotën e nëntë pikëve me tre fitore. Rodrygo në minutën e 16-të zhbllokoi ndeshjen me asistin e Vinicius, teksa Bellingham në të 61 minutë shënoi golin e dytë. Djalo shkurtoi për Bragën në të 63 minutë, teksa në fund ishin miqtë e Ancelottit që dolën me tri pikë duke qenë një hap pranë kalimit të grupit.

GOLAT/ Interi tri pikë me vuajtje në Champions, Bayern Munich 'bën ligjin' në Stamboll! Fitojnë Real Madrid, Man. United dhe Arsenal e Napoli

A besoni se do realizohet vota e diasporës për zgjedhjet e ardhshme?