VIDEO / Real – Barcelona 0-4
çfarë humbët nga “El Classico”

VIDEO / Real – Barcelona 0-4<br />çfarë humbët nga “El Classico”
Barcelona ka mundur 4-0 në shtëpinë e vet Real Madrid. Dy gola të Suarez, një të Nejmar dhe një tjetër i Iniestës i kanë garantua fitore të thellë katalanësve.

Me këtë rezultat, Barcelona krijon një avantazh prej 6 pikësh me Madrilenët, që pësojnë kështu humbjen e dytë në kampionat.

Po aq humbje ka edhe Barcelona, por që ndryshe nga Real që ka fituar vetëm 7 dha 10 ndeshjet e tjera, që të gjitha të tjerat i ka fitore.

suazrez

Golat

— EL RONDITO (@ElRonditoBBVA) November 21, 2015

Kërkohet dorëheqja e Perez

Në përfundim të pjesës së parë, tifozët e Realit kanë thirrur “Florentino dorëhiqu1”. Drejtuesit e ekipit reaguan shpejtë duke futur reklama për të bërë që të mos dëgjoheshin thirrjet e tifozëve. 45 minutat e para u mbyllën me rezultatin 0-2 për miqtë.