VIDEO/ Rey Manaj 21 gola në Turqi, shënon në shtesë dhe 'fik' ëndrrën e Fenerbahces për titullin

VIDEO/ Rey Manaj 21 gola në Turqi, shënon në shtesë dhe 'fik' ëndrrën e Fenerbahces për titullin

Rey Manaj

Rey Manaj ka bërë sërish protagonistin në Turqi. Sulmuesi i Sivasspor ka shënuar golin e 17-të në kampionat dhe të 21 sezonal. Për raundin e 33-të të Superligës, Sivasspor barazoi 2-2 me Fenerbahce dhe zbehu ëndrrën e këtyre të fundit për titullin, paçka se matematikisht gjithçka është e hapur.

Me ndeshjen që ishte 1-2 dhe Sivasspor po humbiste, Rey Manaj u kujdes të kthente në gol një penallti në minutën 90+4, për t'i dhënë një pikë të tijve. Sivasspor me 45 pikë mban vendin e dhjetë, ndërsa Fenerbahce me 86 pikë është në vendin e dytë, katër pikë më pak se kryesuesit e Galatasaray.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Turqi/ Zjarre masive në juglindje të vendit, humbin jetën 5 persona, 44 të lënduar nga flakët

Turqi/ Zjarre masive në juglindje të vendit, humbin jetën 5 persona, 44 të lënduar nga flakët