VIDEO/ Rival me Cristiano Ronaldon, Sokol Cikalleshi shënon golin e dytë në Arabinë Saudite

VIDEO/ Rival me Cristiano Ronaldon, Sokol Cikalleshi shënon golin e dytë në Arabinë Saudite

Sokol Cikalleshi

Al Khaleej po fiton 1-0 me Al Wehda për javën e 13-të në Arabinë Saudite. Për vendasit në minutën e nëntë shënoi Sokol Cikalleshi. Sulmuesi i Kombëtares bëri mirë pas asistit të Poko, teksa kundërsulmi i Al Khaleej ishte "vrasës". Kavajasi nuk e pati të vështirë që pas kontrollit të mposhtte portierin kundërshtar me një goditje të bukur me të djathtën.

Tanimë Cikalleshi shkon në kuotën e dy golave dhe një asisti në kampionatin e Arabisë Saudite, aty ku pak javë më parë u transferua Cristiano Ronaldo për llogari të Al Nassr. Skuadrat e Cikalleshit dhe Ronaldos u përballën disa ditë më parë, me Al Nassr që fitoi minimalisht 0-1, teksa Ronaldo nuk debutoi për të tijtë ndërsa Cikalleshi ishte në fushë. Tanimë kavajasi sheh si rival për "Këpucën e Artë" një nga sulmuesi më të fortë në botë. Kujtojmë se sulmuesi shqiptar është i huazuar në Arabinë Saudite nga Konyaspor në Turqi deri në fundin e sezonit.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Eriksen rikthehet me gol në Evropian dhe vendos rekord, Danimarka barazon 1-1 me Slloveninë

Euro 2024/ Eriksen rikthehet me gol në Evropian dhe vendos rekord, Danimarka barazon 1-1 me Slloveninë