VIDEO/ Roma 'pa busull' në Çeki, Slavia e Pragës e mund 2-0 në EL

Romelu Lukaku në dyluftim

Në "Fortuna Arena" në Çeki, Slavia e Pragës fitoi 2-0 kundër Romës, duke befasuar skuadrën e Mourinhos. Për grupin G të Europa League, Slavia shkon në kuotën e nëntë pikëve, duke marrë kreun paçka se ka pikë të barabarta me Romën. Pjesa e parë ka qenë pa gola, ndërsa gjithçka u vendos në fraksionin e dytë. Ishte Jurecka që në minutën e 50-të zhbllokoi gjithçka, ndërsa Masopust në të 74 minutë shënoi golin e qetësisë për djemtë e Tripisovskyt.

GOLAT/ Roma, Liverpool dhe Ajax humbasin në Europa League! Fitojnë Leverkusen dhe Villarreal, Berat Gjimshiti i jep tri pikë Atalantës

×

Elona Gjebrea: Shëndeti riprodhues në Shqipëri, është e nevojshme që të ketë shumë informacion nga vajzat dhe gratë