Rrëzohet avioni rus në Krime! Ukraina: Ishte plot me municione

 

Rrëzimi i avionit rus në Krime

Një shpërthim i fortë u dëgjua në Krime, në zonën e aeroportit Belbek, pranë Sabastopois ku një re e dendur tymi i zi ngrihej në qiell.

Autoritet ukrainase thonë se një avion ushtarak rus u rrëzua teksa po ulej në një pistë në aeroportin Belbek në Krime. 

Lajmin e bëri të ditur guvernatori i Sevastopolit, Mikhail Razvozhaev, sipas të cilit avioni doli nga pista dhe u përfshi nga flakët. Disa kanale ukrainase në Telegrami thonë se avioni i rrëzuar ishte plot me municione ushtarake.


Lajmi kryesor:

Rusia sulmon autokolonën me civil në Ukrainë, 24 viktima, mes tyre 13 fëmijë! Në Lyman valëvitet flamuri ukrainas! Rrëzohet avioni rus në Krime! Kievi: Ishte plot me municione


S.C/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Opozita akuzon Ramën për sulmin ndaj Berishës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Rubrika 'Ciceron', ngjarjet e kulturës që mund të ndiqni sot

Rubrika 'Ciceron', ngjarjet e kulturës që mund të ndiqni sot