VIDEO/ Salernitana përmbys Lazion dhe shijon fitoren e parë në Serie A! 2-1 në Salerno, Hysaj futet në pjesën e dytë

Salernitana përmbys Lazion

Në stadiumin "Arechi" në Salerno, vendasit e Salernitanës fituan 2-1 me përmbysje kundër Lazios, për të marrë tri pikët e para këtë sezon. Vendimtar në këtë përballje ishte një ish si Candreva, që shënoi me një perlë golin e fitores. Sfida do hapej në minutën e 43-të nga Immobile, që kaloi Lazion në avantazh nga pika e bardhë e penalltisë. Në pjesën e dytë Salernitana barazoi me Kastanos në të 55 minutë. Trajneri Sarri forcoi mbrojtjen dhe në minutën e 62 në fushë u hodh edhe Hysaj. Duhej perla e Candrevas në të 66 minutë që Salernitana të bënte përmbysjen e madhe dhe të merrte tri pikët e para këtë sezon, me festën që ishte legjitime edhe nga trajneri Pippo Inzaghi. Lazio me 17 pikë mban vendin e dhjetë, ndërsa edhe pse në vendin e fundit Salernitana me tetë pikë barazon Veronën.

GOLAT/ Milani mund 1-0 Fioren dhe rigjen suksesin pas katër ndeshjeve, Napoli fiton me Atalantën! Salernitana shijon tri pikët e para në Serie A

1 maji, a respektohen të drejtat e punëtorëve në Shqipëri?

×

Champions League/ PSG vijon ‘traditën’, Dortmund e mposht 1-0 në gjysmëfinalen e parë