GOLAT/ Milani mund 1-0 Fioren dhe rigjen suksesin pas katër ndeshjeve, Napoli fiton me Atalantën! Salernitana shijon tri pikët e para në Serie A

Serie A e futbollit në Itali është në javën e 13-të. Këtë të shtunë në program ishin tre ndeshje, teksa gjithçka filloi në orën 15:00 ku Salernitana fitoi 2-1 kundër Lazios, për të marrë tri pikët e para këtsë sezon. Në 18:00 Atalanta e Gjimshitit humbi 1-2 me Napolin, teksa në 20:45 Milani fitoi 1-0 me Fiorentinën në "San Siro", duke marrë tri pikë pas katër ndeshjeve "jo".

Në stadiumin "Arechi" në Salerno, vendasit e Salernitanës fituan 2-1 me përmbysje kundër Lazios, për të marrë tri pikët e para këtë sezon. Vendimtar në këtë përballje ishte një ish si Candreva, që shënoi me një perlë golin e fitores. Sfida do hapej në minutën e 43-të nga Immobile, që kaloi Lazion në avantazh nga pika e bardhë e penalltisë. Në pjesën e dytë Salernitana barazoi me Kastanos në të 55 minutë. Trajneri Sarri forcoi mbrojtjen dhe në minutën e 62 në fushë u hodh edhe Hysaj. Duhej perla e Candrevas në të 66 minutë që Salernitana të bënte përmbysjen e madhe dhe të merrte tri pikët e para këtë sezon, me festën që ishte legjitime edhe nga trajneri Pippo Inzaghi. Lazio me 17 pikë mban vendin e dhjetë, ndërsa edhe pse në vendin e fundit Salernitana me tetë pikë barazon Veronën.

Në stadiumin "Geuiss" në Bergamo, Atalanta vendase humbi 1-2 me Napolin. Në fushë ishin shqiptarët Gjimshiti te vendasit dhe Rrahmani për miqtë, ndërsa me rikthimin pas dhjetë vitesh në stolin e të kaltërve, Mazzari debuton me tri pikë. Sfida nisi me rritëm dhe ishte Gjimshiti që në minutën e 27-të do ndëshkohej me karton të verdhë. Në të 34' Rrahmani shënoi për Napolin, por ishte VAR që anulloi gjithçka për pozicion jashë loje. Kur u duk se skuadrat do i drejtoheshin zhveshtoreve në barazim, ishte Kvaratshkhelia që kaloi Napolin në epërsi. Në fraksionin e dytë ishte Lookman që vendosi baraspeshën në të 53 minutë. Për të festuar suksesin e kampionëve të Italisë në udhëtim, mendoi Elmas që shënoi me asistin e Osimhen në minutën e 79-të. Me 24 pikë Napoli shkon në vendin e tretë, teksa Atalanta me 20 pikë mban pozitën e gjashtë.

Pas katër ndeshjeve pa fitore, Milani ia doli të marrë tri pikë duke mundur 1-0 Fiorentinën në "San Siro" për javën e 13-të në Serie A. Sfida ishte me dy fytyra për kuqezinjtë që shënuan me Theo Hernandez në minutën e 45+2 nga penalltia. Në pjesën e dytë ishte Fiore që rrezikoi në disa raste, me Maignan që mbajti të tijtë në lojë.

Trajneri i Milanit, Stefano Pioli vendosi të hedhë në fushë Francesco Camardan në vendin e Jovic në minutën e 83. Djaloshi debuton në Serie A duke qenë lojtari më i ri në historinë e kampionatit. Francesco Camarda debuton në Serie A në moshën 15 vjeç e 260 ditë dhe kalon Wisdom Amey (15 vjeç e 274 ditë). Ky po është një rekord.

Pas katër ndeshjeve "jo", Milan rikthehet te tri pikët dhe shkon në vendin e tretë me 26 pikë.

Serie A, java 13-të - E shtunë:

15:00 Salernitana 2-1 Lazio

18:00 Atalanta 1-2 Napoli

20:45 Milan 1-0 Fiorentina

Renditja:

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 22:46
VIDEO/ Milani fiton pas katër ndeshjeve, mund 1-0 Fiorentinën! Rekord në Serie A me aktivizimin e një 15-vjeçari

Pas katër ndeshjeve pa fitore, Milani ia doli të marrë tri pikë duke mundur 1-0 Fiorentinën në "San Siro" për javën e 13-të në Serie A. Sfida ishte me dy fytyra për kuqezinjtë që shënuan me Theo Hernandez në minutën e 45+2 nga penalltia. Në pjesën e dytë ishte Fiore që rrezikoi në disa raste, me Maignan që mbajti të tijtë në lojë.

Trajneri i Milanit, Stefano Pioli vendosi të hedhë në fushë Francesco Camardan në vendin e Jovic në minutën e 83. Djaloshi debuton në Serie A duke qenë lojtari më i ri në historinë e kampionatit. Francesco Camarda debuton në Serie A në moshën 15 vjeç e 260 ditë dhe kalon Wisdom Amey (15 vjeç e 274 ditë). Ky po është një rekord.

Pas katër ndeshjeve "jo", Milan rikthehet te tri pikët dhe shkon në vendin e tretë me 26 pikë.

Ora 22:36
Si në përralla, Milani fut në fushë Francesco Camardan dhe vendos rekord në Serie A

Milani po fiton 1-0 me Fiorentinën për javën e 13-të në Serie A. Trajneri i Milanit, Stefano Pioli vendosi të hedhë në fushë Francesco Camardan në vendin e Jovic në minutën e 83. Djaloshi debuton në Serie A duke qenë lojtari më i ri në historinë e kampionatit. Francesco Camarda debuton në Serie A në moshën 15 vjeç e 260 ditë dhe kalon Wisdom Amey (15 vjeç e 274 ditë). Ky po është një rekord.

Ora 21:14
VIDEO/ Rrahmani fiton derbin me Gjimshitin, Mazzari e nis me tri pikë! Napoli fiton 1-2 me Atalantën


Në stadiumin "Geuiss" në Bergamo, Atalanta vendase humbi 1-2 me Napolin. Në fushë ishin shqiptarët Gjimshiti te vendasit dhe Rrahmani për miqtë, ndërsa me rikthimin pas dhjetë vitesh në stolin e të kaltërve, Mazzari debuton me tri pikë. Sfida nisi me rritëm dhe ishte Gjimshiti që në minutën e 27-të do ndëshkohej me karton të verdhë. Në të 34' Rrahmani shënoi për Napolin, por ishte VAR që anulloi gjithçka për pozicion jashë loje. Kur u duk se skuadrat do i drejtoheshin zhveshtoreve në barazim, ishte Kvaratshkhelia që kaloi Napolin në epërsi. Në fraksionin e dytë ishte Lookman që vendosi baraspeshën në të 53 minutë. Për të festuar suksesin e kampionëve të Italisë në udhëtim, mendoi Elmas që shënoi me asistin e Osimhen në minutën e 79-të. Me 24 pikë Napoli shkon në vendin e tretë, teksa Atalanta me 20 pikë mban pozitën e gjashtë.

 

Ora 19:45
VIDEO/ Olivera largohet mes lotësh, dëmtim i rëndë në Atalanta - Napoli


Atalanta dhe Napoli po luajnë në Bergamo për javën e 13-të në Serie A. Gjatë pjesës së parë Olivera i miqve pësoi një dëmtim të rëndë edhe pse jo në dyluftim. Rrëshqitja në fushë ka bërë që lojtari të shpërthejë në lot, teksa duket një tërheqje muskulare. Mbrojtësi italian u largua nga fusha me barelë pasi u dëmtua dhe Juan Jesus zuri vendin e tij.

Ora 17:33
VIDEO/ Salernitana përmbys Lazion dhe shijon fitoren e parë në Serie A! 2-1 në Salerno, Hysaj futet në pjesën e dytë


Në stadiumin "Arechi" në Salerno, vendasit e Salernitanës fituan 2-1 me përmbysje kundër Lazios, për të marrë tri pikët e para këtë sezon. Vendimtar në këtë përballje ishte një ish si Candreva, që shënoi me një perlë golin e fitores. Sfida do hapej në minutën e 43-të nga Immobile, që kaloi Lazion në avantazh nga pika e bardhë e penalltisë. Në pjesën e dytë Salernitana barazoi me Kastanos në të 55 minutë. Trajneri Sarri forcoi mbrojtjen dhe në minutën e 62 në fushë u hodh edhe Hysaj. Duhej perla e Candrevas në të 66 minutë që Salernitana të bënte përmbysjen e madhe dhe të merrte tri pikët e para këtë sezon, me festën që ishte legjitime edhe nga trajneri Pippo Inzaghi. Lazio me 17 pikë mban vendin e dhjetë, ndërsa edhe pse në vendin e fundit Salernitana me tetë pikë barazon Veronën.

 

S.DH/KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e forcon sigurinë dhe rolin e Shqipërisë baza e NATO-s në Kuçovë?×

Lajmi i fundit

Raporti konfidencial: Kushtoi 130 milionë euro, si u la të degradohej vetëm për 13 milionë euro TEC-i i Vlorës

Raporti konfidencial: Kushtoi 130 milionë euro, si u la të degradohej vetëm për 13 milionë euro TEC-i i Vlorës