VIDEO/ Samiti i bën kryeministrat të kërcejnë, ia kush e shijoi koncertin

Performanca e kërcimit, e organizuar nga fëmijët me rstin e samitit BE-Ballkan Perëndimor, ka bërë që liderët e vendeve më kryesore demokratike të kërcejnë dhe të shijojnë tingujt e muzikës dhe përformancën. Në mes të lajmeve të ndryshme të zellshme ditën e sotme, jo vetëm për samitin, por edhe për incidentin e Berishës, dy nga kryministrat e samitit kanë kërcyer në ceremoni.

Gjatë një performance kërcimi të disa fëmijëve, mes liderëve europianë që kishin veshur petkun e spektatorëve, ata më të entuziazmuarit dukeshin kryeministri i Holandës Mark Rutte, si dhe homologu i tij nga vendi fqinj i Luksemburgut, Xavier Bettel.

Dy liderëve jo vetëm i pëlqeu koreografia, por duket se po i bashkohen me dëshirë  kërcimit, me rezultate jo totalisht të pëlqyeshme artistikisht, siç evidenton edhe korrespondenti i Financial Times Henry Foy, që shpërndau në Tëitter videon simpatike, duke shtuar ironik se  “ja pse politikanet nuk duhen të kërcejnë, dhe t’ia lënë këtë gjë fëmijëve”.  


Lajmi kryesor:

PËRMBLEDHJE/ Çfarë ndodhi në Samit, Rama 2 orë pritje, s’mungojnë motivet tradicionale! TË GJITHA marrëveshjet e nënshkruara! BE: Ballkani Perëndimor, pjesë e jona


F.D/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kush mendoni se qëndron mbrapa sulmit ndaj Top Channel?×

Lajmi i fundit

'Polonia asnjë rast, kanë portier të mirë', Cikalleshi: Kombëtarja ka hapur një kapitull të ri

'Polonia asnjë rast, kanë portier të mirë', Cikalleshi: Kombëtarja ka hapur një kapitull të ri