VIDEO/ Show nga Vlahovic, Juventusi tregon forcën kundër Lazios

Bremer kundër Immobile

Në "Allianz Stadium", Juventusi fitoi 3-1 kundër Lazios për javën e katërt në Serie A. Bardhezinjtë e Allegrit ishin më të saktë në fushë, duke kaluar në avantazh pas 10 minutash me golin e Vlahovic. Serbi shfrytëzoi mirë asistin e Lacatellit dhe kaloi "Zonjën" në epërsi. Chiesa në minutën e 26-të shënoi për 2-0, duke qetësuar bardhezinjtë. Pjesa e dytë solli edhe golin e Lazios, me Luis Alberton që shkurtoi për 2-1 në të 64 minutë. Pas vetëm tre minutash, Vlahovic shënoi golin e tretë te Juvja dhe dopietën personale. Me këtë fitore, Juventusi shkon në vendin e dytë me 10 pikë. Lazio ende nuk po ngre kokë këtë sezon, ndërsa ka 3 pikë për vendin e 15-të.

GOLAT/ Interi 'shuplakë' Milanit në derbi, zikaltërit kryesojnë Serinë A! Juventusi mposht Lazion, Genoa ndal Napolin

A respektohen të drejtat e punëtorëve në Shqipëri?

×

'Frontline'/ Lita: Influencër të lidhur me Metën e Kryemadhin janë kontrolluar nga BKH! S’justifikojnë shtëpinë! Bregu: Dosja CEZ-DIA e mbyllur