VIDEO/ S'ka qetësi për ten Hag, West Ham gjunjëzon 'Djajtë' 2-0

VIDEO/ S'ka qetësi për ten Hag, West Ham gjunjëzon 'Djajtë' 2-0

West Ham mund Man. United

Në "London Stadium", West Hami mundi 2-0 Manchester United për raundin e 18-të në Premier League. Me 55 mijë tifozë në stadium, United është rrëzuar edhe në ndeshjen e radhës duke mos ngritur kokë dhe zërat për shkarkimin e trajnerit Erik ten Hag sa vijnë dhe shtohen, me United që ka një fitore në shtatë ndeshjet e fundit. Dueli u vendos në pjesën e dytë, me Bouen që kaloi në epërsi vendasit në të 72 minutë. Kudus në të 78 vendosi të "vuloste" tri pikët e vendasve. Me 30 pikë West Ham mban vendin e shtatë, dy më shumë se United që pozicionohet në vendin e tetë.

 

 


Lajmi kryesor:

GOLAT/ Liverpool gabon në sfidën direkte, Arsenal në krye të Premier League! Man. United e 'djallos' në Londër, West Ham e mund 2-0! Tottenham 2-1 Everton


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Barazimi me Kroacinë, mendoni se Kombëtarja kalon grupet e Euro 2024×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Skoci-Zvicër 1-1, helvetët shohin përpara në fazën 1/16 me supergolin e Xherdan Shaqirit

Euro 2024/ Skoci-Zvicër 1-1, helvetët shohin përpara në fazën 1/16 me supergolin e Xherdan Shaqirit