VIDEO/ Sokol Cikalleshi shënon golin e 7-të në Arabinë Saudite

Sokol Cikalleshi

Sokol Cikalleshi shënoi golin e shtatë në ligën elitare të Arabisë Saudite. Skuadra e tij, Al Khaleej humbi 2-3 me Al Shabab, duke mos arritur të arkivojë pikët paçka se kavajasi e dërgoi topin në rrjetë.

Ka qenë minuta e 38 e pjesës së parë, kur Cikalleshi e dërgoi sferën në rrjetë. Sulmuesi i Kombëtares udhëhoqi topin nga jashtë zone, dribloi dy kundërshtarë dhe më pas goditja e tij e befasishme u ndal pas krahëve të portierit mik.

Megjithë barazimin momental, Al Khaleej pësoi edhe golin e tretë në pjesën e dytë duke humbur pikë të rëndësishme për mbijetesën. Paçka shtatë golave dhe një asisti në 22 javët e ligës nga Sokol Cikalleshi, skuadra e tij renditet në vendin e parafundit dhe pesë pikë nga zona e mbijetesës.

×

Renditja/ Korabi fiton 5-1 kundër Luzit në ndeshjen e prapambetur, Kategoria e Parë mëson skuadrat që luftojnë për elitën