VIDEO/ Talenti i 'Zonjës' shënon supergol në debutim, Juventusi fiton 1-2 në transfertë

Frosinone 1-2 Juventus

Në stadiumin "Benito Stirpe", Frosinone u mund 1-2 nga Juventusi për raundin e 17-të të Serie A. Sfida për "Zonjën" u zhbllokua pas 12 minutave lojë. Ishte 18-vjeçari Kenan Yildiz që në debutimin nga minuta e parë për Juven kaloi të tijtë në epërsi me një supergol. Talenti turk vlen 10 milionë euro dhe me driblimin e tre mbrojtësve e ndali sferën në rrjetë. Në pjesën e dytë vendasit barazuan me Baez në të 51 minutë, para se Vlahovic në të 81 minutë të shënonte golin e tri pikëve për Juven. Serbi shënoi edhe në fundin e ndeshjes, gol që u anullua nga VAR për pozicion jashtë loje. Me këtë sukses Juve shkon në kuotën e 40 pikëve në vendin e dytë, katër pikë më pak se Interi kryesues. Frosinone me 19 pikë mban vendin e 14-të.

GOLAT/ Interi mund 2-0 Leccen dhe ruan distancën në krye të Serisë A, Juventus fiton me 'shpirtin nëpër dhëmbë'! Roma shkëlqen 2-0 me Napolin

Si i vlerësoni protestat e dhunshme të Rithemelimit tek Bashkia?