VIDEO/ Trajneri i ri jep efekt, Aston Villa 'shkërmoq' Manchester United

Një nga golat e Aston Villa-s

Java e 15 në Premier League riktheu Aston Villa-n te fitorja. Në Birmingham vendasit mposhtën 3-1 Manchester United, duke u rikthyer te suksesi me trajnerin e ri Unai Emery në stol. Ndeshja u hap në minutën e shtatë nga Balley, teksa Digne në të 11 minutë bëri që nisja të ishte perfekte për vendasit. Autogoli i Ramsey riktheu United në lojë, me Djajtë që nuk ditën të shfrytëzonin golin. Do ishte sërish Ramsey që në të 49 minutë do korrigjonte shënjestër, duke shënuar golin për 3-1. Pas pesë rezultateve pozitive, United rikthehet te humbja ndërsa qëndron në vendin e pestë me 23 pikë. Ndërkohë me 15 pikë Aston Villa mban vendin e 14-të.

VIDEO/ Londra mbetet e 'Topçinjve', Arsenal fiton me Chelsea dhe kryeson! Manchester United pëson tre gola në transfertë, Liverpool 'leksion' Tottenham-it

Pronat shtetërore mund të shkëmbehen me private, si e vlerësoni ligjin?