VIDEO/ Tre gola, karton i kuq dhe përmbysje! Liverpooli fiton 1-2 në fund kundër Crystal Palace

Goli i Salah

Në "Selhurst Park" të Londrës, vendasit e Crystal Palace u përmbysën 1-2 nga Liverpooli për raundin e 16-të në kampionat. Me këtë tri pikësh të kuqtë e Jurgen Klopp janë përkohësisht në krye të Premier League. Dueli ishte i luftuar në fushë, me pjesën e parë që u mbyll 0-0. Sfida do zhbllokohej në minutën e 57-të nga Mateta, që me penalltinë e tij kaloi Palace në avantazh. Gjithçka do ndryshonte në minutën e 75-të kur Ayeu do linte Palace më një lojtar më pak. Vetëm një minutë më vonë Salah vendosi ekuilibrat në 1-1 pas asistit të Jones. Duhej fundi i lojës dhe konkretisht e 90+1 minutë që Elliott të shënonte golin e fitores për Liverpool pas asistit të Salah. Me 37 pikë të kuqtë janë në krye të kampionatit, një më pak se Arsenali që luan sot kundër Aston Villas.

GOLAT/ Liverpooli përmbys Palace në udhëtim dhe merr kreun e Premier League, Arsenali e pëson nga Aston Villa! Man. United turpërohet 0-3 në shtëpi