VIDEO/ Tërmeti i fuqishëm godet Japoninë, shikoni pamjet

VIDEO/ Tërmeti i fuqishëm godet Japoninë, shikoni pamjet

Japonia dhe ishujt e saj prej kohësh kanë qenë nën ‘terrorin’ e vazhdueshëm të tërmeteve të forta, pavarësisht në atë vend ky fenomen është i zakonshëm. 

Një i tillë me magnitudë 6.4 ballë ka ndodhur dhe ditën e sotme në bregun perëndimor të ishullit Shikoku.

Fatmirësisht nuk ka pasur të lënduar apo viktima, ndërsa nuk pritet të ketë as një goditje nga cunami pavarësisht se epiqendra ishte pranë detit.

Duke goditur në një thellësi prej 50 kilometrash, epiqendra ishte në kanalin Bungo, një vijë që ndan ishujt Kyushu dhe Shikoku. Tronditja sizmike u ndje në një zonë të gjerë të Japonisë perëndimore.

K.M/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Si po i shkatërron regjimi bjellorus librat që nuk i pëlqejnë?

Si po i shkatërron regjimi bjellorus librat që nuk i pëlqejnë?