VIDEO/ Udinese ngec në shtëpi, një pikë e dërgon në Europë

Festa e Udineses

Udinese dhe Verona barazuan 1-1 për javën e 20-të në Serie A. Ndeshja në "Dacia Arena" të Udines ishte e luftuar dhe e zjarrtë qysh në minutat e para. Miqtë e Zaffaronit kaluan të parët në avantazh me autogolin e Rodrigo Becao në minutën e katërt të takimit.

Bardhezinjtë reaguan shpejt dhe gjetën barazimin në minutën e 21 me Samardzic, pas asistit të Betos. Megjithë ndërhyrjet e trajnerëve dhe nëntë zëvendësimet, dy skuadrat në fund ndanë nga një pikë.

Pas javës së 20-të në Serie A, Udinese me 29 pikë shkon në vendin e shtatë duke qenë për momentin në Europë. Verona me 13 pikë qëndron në vendin e 18-të.