VIDEO/ UEFA kujton me madhështi Lorik Canën: Kush nga lojtarët e sotëm e bën këtë?

VIDEO/ UEFA kujton me madhështi Lorik Canën: Kush nga lojtarët e sotëm e bën këtë?

Faqja e UEFA-s, Europa League, ka rikujtuar sot Lorik Canën, idhullin e pothuajse çdo tifozi shqiptar.

UEFA ka publikuar një video kur Lorik Cana luante me Marsielle-n dhe bën dy ndërhyrje me të rrëshqitur. Përveç vidos UEFA shkruan me superlativa për ish-kapitenin e Kombëtares:

“Lorik Cana me një sparkatë të dyshtë. Cili futbollist i ditëve moderne mund të kryejë ndërhyje të tilla?”

Lorik Cana dallohej për agresivitetin e tij në lojë, ndërsa në karrierën shumë të suksesshme ka qenë kapin i Marseille-s, por edhe i Sunderland. Ai ka luajtur gjithashtu edhe për Paris SG e Lazio.

 

Ne.k./b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A merr fund kriza në PD me zgjedhjen e kryetarit të ri më 29 korrik?×

Lajmi i fundit

Arrestimi i Dakos/ Frrok Çupi: Me ato akuza brenda 3 ditëve mund të lirohet, SPAK veproi me emocion! Minxhozi: Standart i dyfishtë i drejtësisë

Arrestimi i Dakos/ Frrok Çupi: Me ato akuza brenda 3 ditëve mund të lirohet, SPAK veproi me emocion! Minxhozi: Standart i dyfishtë i drejtësisë