VIDEO/ Vitet ikin, klasi mbetet! Zidane zbret në fushë në moshën 52-vjeçare dhe dhuron spektakël

VIDEO/ Vitet ikin, klasi mbetet! Zidane zbret në fushë në moshën 52-vjeçare dhe dhuron spektakël

Ndeshja miqësore dhe Zidane

Është 52-vjeç, por klasi i Zinedine Zidane nuk është zbehur aspak edhe pas më shumë se 16 viteve nga tërheqja e tij nga futbolli. Së fundmi Zidane ka zbritur në fushë në një miqësore të Bordeux dhe me numrin shtatë mbi shpinë ka dhuruar spektakël.

Në një moment të lojës "Zizou" e ka marrë topin dhe nuk e ka lënë të bjerë në tokë, gjë që ka çuar peshë tifozët e pranishëm në stadium. Edhe në fytyrën e Zidane shihet qartë gëzimi për rikthimin në fushë, teksa klasi i tij ende nuk është zbehur.

Në pritje për të marrë një ekip, ai është duke kërkuar kombëtaren franceze dhe për momentin nuk është në pankinën e një ekipi, pas suksesit me Real Madrid.

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Gjermania: Normalizimi mes Kosovës dhe Serbisë nënkupton njohje të ndërsjellë

Gjermania: Normalizimi mes Kosovës dhe Serbisë nënkupton njohje të ndërsjellë