VIDEO/ Werder Bremen fiton mes 3 golash dhe zhyt në krizë totale Schalke 04

Werder Bremen

Werder Bremen për javën e 13 në Bundesligë fitoi 2-1 me Schalke 04. Vendasit e Werner nuk e patën të lehtë, pasi Schalke e nisi vrullshëm aqsa iu anullua një gol nga VAR në të 16 minutë. Sfida u hap me Fullkrung në të 30 minutë, për të vijuar me golin e dytë dhe të qetësisë për Bremen në të 76 me Ducksch. Në fundin e takimit dhe konkretisht në të 89 minutë, Draxler shkurtoi për miqtë. Me këtë humbje Schalke mbetet në fundin e renditjes me 6 pikë, ndërsa Bremen me 21 pikë mban vendin e shtatë, një më pak se zona europiane.

Werder Bremen 2-1 Schalko 04 (Fullkrug 30', Ducksch 76' / Dranler 89')

VIDEO/ Bayern Munich fiton në transfertë dhe merr kreun, Dortmund bën detyrën në shtëpi! Në Bundesligë fitojnë edhe Frankfurt, Hoffenheim e Wolfsburg

Pronat shtetërore mund të shkëmbehen me private, si e vlerësoni ligjin?

×

Sulmohen me gurë 2 autobusë me tifozë të Skënderbeut, nga Tirana po ktheheshin në Korçë! Thyhen xhamat (FOTO)