VIDEOLAJM/ Bunkerët gri të diktaturës bëhen me ngjyra nga pasioni dhe dashuria e 2 artistëve të vegjël lezhjanë

Antoni 14 vjeç dhe Edi 12 vjeç, dy artistë të vegjël nga fshati Krajnë i Lezhës, me pasion pikturën kanë ndërmarrë një nismë të veçantë duke pikturuar mbi bunkerët e diktaturës.  

Bunkerët gri të diktaturës që përfaqësojnë një kujtim të shëmtuar të një periudhë të tmerrshme të historisë shqiptare, tashmë djemtë lezhjanë janë duke i kthyer në një destinacion të pëlqyer pser jo edhe për të gjithë turistët që kalojnë në këtë zonë.

Videoja është publikuar në Facebook nga faqja 'Mrizi i Zanave Agroturizëm'.

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Riorganizimi i PD, kur duhet të mbahen zgjedhjet per kryetarin e ri?×

Lajmi i fundit

Lufta/ Kievi: Goditet një digë, rrezik përmbytjeje! Zelensky mbledh Këshillin e Sigurisë Kombëtare

Lufta/ Kievi: Goditet një digë, rrezik përmbytjeje! Zelensky mbledh Këshillin e Sigurisë Kombëtare