VIDEOLAJM/ Gaza, radhë kilometrike për të blerë një bukë

Pasi u mbyll për disa muaj për shkak të mungesës së miellit, është rihapur një furrë buke në veri të Rripit të Gazas.

Menjëherë pas hapjes furra “Kamel Ajour” filloi që të prodhojë produktet e saj dhe shumë njerëz krijuan një radhë të gjatë para saj.

"Është gjë e mirë të hash bukë. Ne vuajtëm shumë kur blemë një kilogram miell për 90 ose 100 sikla (23.8-26.5 dollarë), është çmenduri", tha palestinezi Abo Belal Abo Jabal për Reuters , pasi më në fund bleu një bukë.

Xh.K/S.Ç/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Miri: 16/04/2024 12:36

    Izraeli e tregoj veten . Vujtjet e mira palez shkonin anasjelltas

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet miratuar rezoluta anti-korrupsion e propozuar nga PS?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Kokainë në portin e Durrësit, shikoni ku ishin fshehur 7 pakot! Ishin paketuar në qese vakumi për të mos u nuhatur nga qentë anti-drogë

VIDEO/ Kokainë në portin e Durrësit, shikoni ku ishin fshehur 7 pakot! Ishin paketuar në qese vakumi për të mos u nuhatur nga qentë anti-drogë